Lícové zdivo | Naše služby | Stavebí práce Emil Zdržálek Vrchlabí, KrkonošeStavebí práce Emil Zdržálek Vrchlabí, Krkonoše

Naše služba

Lícové zdivo

Lícové zdivo

Fasáda, plot nebo obezdívka z lícového zdiva? Určitě ANO! Lícové cihly nebo pásky jsou dnes velmi populárním designovým prvkem, a to jak pro svůj neotřelí vzhled tak i díky funkčním vlastnostem. ... více

Lícové zdivo

Fasáda, plot nebo obezdívka z lícového zdiva? Určitě ANO! Lícové cihly nebo pásky jsou dnes velmi populárním designovým prvkem, a to jak pro svůj neotřelí vzhled tak i díky funkčním vlastnostem.

Lícovky nebo také lícové zdivo mají tu vlastnost, že dokáží sladit prvky stavby a vytvořit tak esteticky vkusný celek. Lícové zdivo najde široké uplatnění stejně jako běžné cihly. A to třeba na stavbu plotu, zídek, obezdívek nebo zahradních staveb. Jsou vhodným materiálem pro interiérové stavební úpravy.

Trocha historie lícovek

Neomítnuté cihelné zdivo se nikdy za vrchol estetiky nepovažovalo. Používalo se například na hradbách a opevněních, později v průmyslu nebo továrnách. Neomítnuté rodinné domy byly vzácností. Až ve dvacátých a třicátých letech devatenáctého století se lícové cihly začaly objevovat jako stavební materiál pro rodinné domy.

Názvosloví

Setkáváme se s názvy lícové cihly, pohledové nebo režné cihly nebo také klinkery. Lícová cihla se od klinkeru trochu odlišuje, přesto je na pohled těžko rozpoznáme. Klinkery jsou dnešní obdobou dříve používaných zvonivek. Jsou méně nasákavé a pevnější než lícové cihly.

Velký výběr tvarů a barev

Rozhodneme-li se pro použití těchto cihel, můžeme očekávat, že se nám výrobci budou snažit vyjíc co nejvíce vstříc. Na trhu najdeme tvarovky pro řešení detailů jako vnější rohy, zaoblené cihly, překlady a nespočet dalších kusů, ale i zpravidla 22 nebo 25 mm silné obkladové cihelné pásky s hladkým nebo hrubým povrchem, které režné zdivo napodobují.

Copyright © (2022) stavebnipraceemilzdrzalek.cz